Krásné blbinky domů

Zimní skřítek

29. listopadu 2015 v 10:49 | Katy
Dostala jsem od manžela k svátku skřítka. Postavila jsem ho na poličku v obýváku, protože se mi tak moc líbí, že na něj chci stále vidět. Roztomilý, asi 40 cm vysoký skřítek v kožíšku, s dlouhýma nohama navlečenýma v pruhovaných punčoškách a se špičatou čapkou na hlavě je, myslím, úžasnou zimní, potažmo vánoční dekorací. Netuším, kde všude je možné ho koupit, ten můj je z MAKRO.
Když tak na něj koukám, napadlo mě, že by se mi líbil ještě jeden sedící. Mám dvě poličky šikmo nad sebou. Na spodní stojí můj fešáček a na horní by mohl skřítek sedět s nohama spuštěnýma dolů...Usmívající se

Yankee candle

3. srpna 2015 v 20:35 | Katy
Jakože cože? Objevila Ameriku...!!! No jo, já vím, že spousta z vás Yankee candle zná, ale jistě se najdou tak dvě, možná tři, které nevědí, o čem je řeč. Takže jak už název napovídá, jedná se o firmu, v tomto případě americkou, vyrábějící vonné svíčky. Ale jaké!?! Holky, řeknu vám - úžasné! Dlužno dodat, že na můj vkus poměrně dost nákladné. ( O cenách se rozepisovat nebudu, ty si můžete velmi snadno samy zjistit. ) Sama pro sebe bych si tak drahou svíčku asi nekoupila. Ne že bych nemohla, ale poměr cena/výkon mi zkrátka nepřijde výhodný. Ale jako dárek mi přijde naprosto dokonalá.
Tato značka disponuje neuvěřitelným množstvím vůní, k tomu širokou škálou velikostí a dekorů včetně vonných stébel, sprejů či vůní do zásuvky. Pokud se své oblíbené vůně nechcete vzdát ani při cestování, nemusíte. K mání jsou i vůně do auta v různých provedeních. Myslím, že na své si tu přijde každý. I když úplně každý možná ne, protože svíčky s vůní pečeného bůčku či Čabajské klobásy, které by bez pochyby nadchly mého muže, jsem zatím nikde neobjevila. Tady má možná i Yankee candle trochu rezervy... Mrkající
Osobně nemám očichané všechny vůně, ač jsem se vážně snažila Jenže sotva jsem zanořila nos do prvních asi deseti svíček, většina mých čichových buněk upadla do komatu a zbytek dobrovolně spáchal rituální sebevraždu, takže v následujcí půl hodině jsem necítila vůbec nic.
Nicméně i tak jsem si stihla vybrat prozatím čtyři vůně ve formě vosku do aromalampy a to Serengeti sunset, Kilimanjaro stars, Madagascan orchid a Orange splash. Všechny čtyři jsou samozřejmě úžasné!


Pokud se vám, tak jako mně, samovolně kroutí palce u nohou při pohledu na ceny svíček Yankee candle, výbornou variantou jsou právě vosky do aromalampy. Použití je velice prostinké. Vosk rozbalíte, položíte do misky aromalampy, kam obvykle dáváte vodu s esencí a zapálíte pod ním obyčejnou čajovou svíčku. A voníte. A voníte dlouho. Já mám malou aromalampu a vosku se tam vejde pouze polovina. Snadno se rozlomí a na lomu vločkatí. Předpokládám, že díky této konzistenci se snáze rozpouští. Do lampy ho ale nedrolte, prý se přepaluje. Pokud vosk, jako já, musíte půlit, vložte raději do lampy tu půlku vcelku. V mé lampě vydrží polovina vosku klidně šest až osm hodin. Z toho vyplývá, že celý vosk vypálím za dvanáct až šestnáct hodin. Při ceně necelých šedesát korun PARÁDA! Zchladnutí a znovurozehřátí vosku nemá vliv na funkci... Nééé!!! Na intenzitu vůně přece. Má zkušenost je taková, že vůni neztrácí, když ho roztavím třeba tři večery po sobě. Pokud však necháte vosk v lampě delší dobu, o většinu vůně přijdete.
Jestli máte po přečtení článku pocit, že jedu s firmou Yankee candle na procenta, tak fakt ne. Jen se mi ohromně líbí jejich produkce a chtěla jsem se s vámi o to podělit. Jsem totiž přesvědčena, že pokud se rozhodnete vůně vyzkoušet, ať už v jakékoliv formě, rozhodně nebudete mít pocit, že jste udělaly chybu. A navíc je to bezva tip na dárek někomu, na kom vám opravdu záleží.
 
 

Reklama