Leden 2017

Juvia's Place The Masquerade

25. ledna 2017 v 9:44 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky,
jsem tu se slíbeným článkem a další barevnou paletkou. Tentokrát je to The Masquerade palette od Juvia's Place.
Tuto americkou značku jsem objevila teprve nedávno. Nechlubí se širokým výrobním spektrem, její portfolio tvoří pouze štětce a oční stíny. Se štětci žádnou zkušenost nemám, ale stíny rozhodně stojí za zmínku.


Mé oko svou barevností upoutala paletka The Masquerade. Jedná se o soubor šestnácti stínů, z nichž pět je matných, dva obsahují drobné třpytky a zbytek výrazný shimmer. Paletku považuji za velmi variabilní, neboť rozsah barev je poměrně široký. Od hnědých odstínů, s jejichž pomocí lze vytvořit i běžné jemné denní líčení, až po výrazně modrou, fialovou či zelenou a s těmito barvami už vykouzlíte i pěknou divočinu.


Kvalita stínů je perfektní. Ani matné stíny se nevyznačují žádnou výraznou prašností a netrpí obvyklým nešvarem matných stínů a to slabší pigmentací. Všechny stíny bez výjimky jsou pigmentovány naprosto skvěle. Dají se krásně blendit i prolínat a neztratíte přitom nic z intenzity barvy. Dají se použít s bází i bez. Chovají se mravně za všech okolností a večer je najdete na stejném místě, kam jste je ráno nanesly. Nevyhledávají k úkrytu bezpečí vrásek ani očních záhybů.


Stíny samotné jsou zasazeny v bytelném obalu z pevného kartonu v odstínu magenta, s motivem egyptské busty na vnější i vnitřní straně víka. Obal je bez zrcátka, ale mně osobně to vůbec nevadí.


The Masquerade je nabízena ve dvou velikostech. Já jsem hrdým vlastníkem verze mini. Paletka je patnáct centimetrů dlouhá i široká, výška zhruba centimetr. Refily mají v průměru dva a půl centimetru. Takže se vůbec nebojte, že tato varianta paletky je malá. Není.
Pokud se vám zdá barevné složení příliš divoké, jsou k dispozici tři další paletky s běžně nositelnějšími barvami - Nubian, Nubian 2 a nově The Saharan. Všechny paletky jsou nádherné a určitě stojí za to mít aspoň jednu z nich doma. Cenové rozpětí není rozhodně nijak zničující, pohybuje se mezi 25$ - 30$. Poštovné do ČR už trochu zničující je, nejlevnější varianta obnáší zhruba 40$. Takže nespornou výhodou je mít adresu v USA, nebo znát někoho, kdo ji má a může vám paletku poslat. Pak je doprava sem k nám finančně citelně snesitelnější. Pokud však jste ochotny zaplatit to nehorázné poštovné, dostanete se na cenu u nás prodávaných high end paletek, se kterými si "Juviasky" rozhodně v ničem nezadají.
Nalomila jsem vás? Chcete se samy podívat, jak paletky Juvia's Place vypadají? Mrkněte zde.
Máte některou z těchto paletek? Jste s nimi spokojeny stejně jako já?
Tak to je vše, přátelé. Tádydádydááá!!!Smějící se

Urban decay Spectrum a Full spectrum

20. ledna 2017 v 12:14 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky,
dneska si společně prohlédneme, osaháme a zhodnotíme dvě paletky očních stínů, jednu pestrou a druhou ještě pestřejší.


Když značka Urban decay vynesla na trh paletku Spectrum, věděla jsem, že ji musím mít. Což se samozřejmě lépe řeklo, než udělalo, neboť tato paletka jaksi nedorazila na náš trh. No nic, když člověk něco opravdu chce, najde cestu, jak to získat. A já znám, díkybohu, jednu skvělou duši, která sežene téměř všechno. A tak jsem nakonec svou vytouženou paletku získala i já.

Když jsem ji poprvé uviděla, málem jsem si cvrkla. Ten obal!!! Matná černá plastová krabička, kdy logo značky působí, jakoby bylo vytvořeno z drahokamu kouřové barvy a vloženo do víčka. Samotné víčko dokola lemuje perforovaný ornament připomínající filigrán. Je odstranitelné, není se spodní částí krabičky nijak spojeno, což nepovažuji za zcela praktické. Celou vnitřní stranu víčka zabírá zrcátko.


A už se dostáváme k samotnénu obsahu. Paletka nese patnáct stínů, z nichž ani jeden není čistě matný. Všechny v sobě mají různé úrovně shimmeru či třpytek. Barevná škála obsahuje vždy po třech odstínech hnědé, růžové, fialové, tyrkysové až petrolejové a nakonec zelené.
Pigmentace stínů je jednoznačně úžasná! A to nejen při tvorbě swatchů, které mně osobně přijdou většinou neprůkazné, ale především na oku. Tam skutečně dostanete tu intenzívní barvu, kterou vidíte v krabičce. Krásně se s nimi pracuje, dobře se prolínají i blendí bez ztráty intenzity. Stíny vydrží na oku celý den i bez báze a na mastícím se víčku. Nemám žádný problém se ztrácením barvy, ani se zalézáním do vrásek a ohybů. Prašnost stínů je zanedbatelná, při náběru maličko, při přenosu na oko téměř vůbec. Že Urban decay stíny skutečně umí, není, myslím, žádná novinka a tahle paletka to plně potvrzuje.
Druhou paletkou, které se podíváme na zoubek je Full Spectrum. Jak už název napovídá, bude mít nejspíš něco společného s předchozí paletkou. Ano, jedná se také o paletku hýřící barvami a to v ještě větším rozsahu než Spectrum.
I obal této paletky je plastový, velmi pohledný a bytelný. Vrchní část je v tomto případě spojena se spodní pantíkem, který je pevný a neviklá se. Matně černé víčko zdobí plastické různě široké lesklé pásky a pásečky téže barvy a opět logo připomínající drahokam, jenže tentokráte duhové. Celou vnitřní část víčka opět tvoří zrcátko.


Tato paletka obsahuje dvacet jedna odstínů. Skutečně matný stín je tu jeden a to bílý. Zhruba čtyři až pět dalších barev obsahuje nepatrné množství shimmeru či třpytek, takže na oku působí téměř matným, nebo polomatným dojmem. Všechny ostatní stíny už obsahují shimmer, třpytky, či kombinaci obého. Pro kvalitu stínů, dle mého názoru, platí to samé, co pro předchozí paletku. Ta pigmentace, ta intenzita barev mě prostě dostává! Skvělá výdrž, prašnost minimální při náběru a při přenosu na oko takřka nulová. Barvy jsou řazeny opět po třech od každé barvy dle intenzity odstínu. První řadu tvoří bílá, stříbřitá a temně šedá, v dalších řadách pak najdeme odstíny fialové, modré, zelené, žluté, oranžové a nakonec růžové. Tato paletka navíc obsahuje i oboustranný štětec. Z jedné strany aplikační, z druhé strany blender. Není úplně na nic, použít se dá, ale já obecně paletkové štětce nepoužívám, mám své vlastní oblíbence. Každopádně i tato paletka má ode mě jednoznačně palec nahoru.
Pokud se vám tato paletka líbí, dobrá zpráva je, že je k mání i na českém e-shopu Urban decay, na stránkách parfumerie Sephora, nebo na jejích pobočkách, kde mají stojany Urban decay.

Myslím, že to asi bude pro dnešek vše. Pokud máte k článku či paletkám nějaké dotazy nebo připomínky, sem s nimi! Jinak se mějte krásně a uvidíme se u příštího článku. Ten bude opět hodnotící a hlavní hrdinkou bude Masquerade mini palette od Juvias.