Hodnocení a srovnání metalických stínů E style a MOJE

25. července 2016 v 19:52 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky!
Ano, vím, že jsem teď dlouho na blog nenapsala ani řádek, ale nějak jsem neměla úplně psací náladu.
Dnes jsem tu proto, že jsem dostala několik dotazů týkajících se metalických stínů E style a MOJE.
Nejdřív bych asi zhodnotila stíny jednotlivých značek a na závěr je vzájemně porovnala.


E style Metallic chic

Jak už jistě víte, kosmetickou značku E style mám ve velké oblibě, takže když vyběhla na trh s kolekcí dvanácti metalických stínů, byla jsem hodně zvědavá. A zjevně nejen já, protože většina odstínů byla vyprodaná téměř nadzvukovou rychlostí. Nicméně jsem se dopídila k pěti zajímavým odstínům a po doplnění zásob zakoupila další čtyři. V současné době mi ještě tři schází, aby má sbírka byla kompletní.
Na stíny jsem četla velmi rozporuplné reakce. Za sebe mohu říct, že tuto metalickou řadu považuji za velmi vydařenou a jsem s ní nadmíru spokojená.


Stíny jsou velmi pěkně pigmentované. Při nanášení prstem jsou barvy velmi syté a výrazně metalické, avšak tento způsob nanášení s sebou nese poměrně výrazný opad pod oko a příliš nelichotí "starším" víčkům, jelikož vytáhne na světlo boží každou vrásku, kterou potká. Já osobně tento způsob nanášení nepreferuji u žádných stínů, neb mám prsty jako buřty a na víc naprosto nezpůsobilé k těmto úkonům.
Velmi dobře se mi jakékoliv metalické stíny nanášejí syntetickým štětcem určeným pro krémové stíny, např. Hakuro H61.
Efekt pak není třeskutě metalický, ale spíše saténový. Pigmentace je jemnější, přesto výrazná, opad pod oko nulový a stíny nevytahují vrásky. Takže ani já pak nevypadám jako stará stanová kůže. Výdrž v pohodě cca 10 hodin, přestože nepoužívám bázi, pouze očko přetřu make upem a přepudruji. Po této době se stíny postupně dávají na zbabělý ústup. Jediné, co bych možná maličko vytkla je výrazná podobnost některých odstínů a jejich vzhledová stejnost po nanesení. Možná by bývalo bylo lepší obsáhnout větší paletu barev jako třeba fialové, modré, zelené tóny...

Metalické stíny Kosmetika MOJE

Dokud jsem nezakoupila kolekci šesti metalických stínů, neměla jsem se značkou Kosmetika MOJE žádnou zkušenost. Proto jsem byla velmi příjemně překvapena jak kvalitou, tak nízkou cenou.


Pigmentace metalických stínů je opět velmi dobrá. Nevidím rozdíl při nanášení prstem či štětcem. U štětce i v tomto případě hlasuji pro syntetiku na krémové stíny. Finiš je něco mezi metalickým a saténovým a působí opravdu krásně. Pro starší víčka naprosto bez problémů. Žádná neplecha se nekoná a vrásky mohou být v naprostém klidu před nežádoucím odhalením. Aplikace je bezprašná a bezopadová. Výdrž neuvěřitelná. Po třinácti hodinách na oku vypadají stíny jako čerstvě nanesené!!! Trochu mě mrzí, že odstínů není víc.

E style vs MOJE

Obal
První série E style Metallic chic byla uzpůsobena snadnému přenosu do magnetických paletek, takže ve svém plastovém lůžku držely jen velmi zlehka a přenos byl proto skutečně snadný. Což jsem já, jako ortodoxní přenašečka, vskutku uvítala. Samozřejmě ne každý je přenašeč a tak zřejmě kvůli kritice nová várka stínů již v obalech drží zatraceně dobře. Krabičky jsou kruhové, v kombinaci bílé a stříbrné spolu s celoprůhledným víčkem na pantík působí docela bytelně a jsou i pěkné pro oko.


Metalické stíny MOJE jsou také uloženy v plastových obalech, v nichž drží velmi dobře. Pokud chcete deponovat do magnetické paletky, při snaze dostat je ven budete potřebovat hodně trpělivosti a zručnosti.
Obaly jsou rovněž kruhové, tentokráte v černé barvě, rovněž s celoprůhledným víčkem. Působí na mě trošku méně bytelným dojmem, ale také jsou celkem pohledné.


Samotný stín

Stíny E style a MOJE od sebe na dotyk rozeznáte i poslepu. MOJE jsou velmi jemné až máslovité, E style jsou na omak hrubší. E style mi přijdou variabilnější vzhledem k různým efektům při rozdílném způsobu nanášení. MOJE má delší výdrž na oku a hezčí finiš.
Velikost samotného refilu je u obou značek stejná a to 3,5 cm v průměru. Ovšem E style do něj nacpalo 6 g očního stínu, zatímco Kosmetika MOJE pouze 4 g.

Cena

E style Metallic chic - 99,- Kč
Metalické stíny Kosmetika MOJE - 49,- Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana | Web | 26. července 2016 v 10:18 | Reagovat

Díky, perfektní recenze...

2 Katy | 27. července 2016 v 8:56 | Reagovat

[1]:Moc děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama