Únor 2016

Zoeva Cocoa Blend

29. února 2016 v 11:41 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky, dnes jsem přemýšlela, co bych vám tak mohla napsat a nakonec jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o svůj názor na paletku Cocoa Blend od značky Zoeva.


Tuto paletku jsem měla vyhlédnutou delší dobu, ale na českém e-shopu firmy byla beznadějně vyprodaná. Jakmile ji naskladnili a na mém mailu zaštěkal hlídací pes, okamžitě jsem ji koupila. Sice jsem na ni četla trochu rozporuplné recenze, ale za prvé se mi moc líbila a za druhé si své názory ráda utvářím na základě vlastních zkušeností.
Začneme obalem. Ten je u této paletky vlastně dvojí. První obal je z tuhého papíru. Je to typ jakoby tunelového obalu, kdy to, co do něj vsunete, můžete druhou stranou vytáhnout ven. Má design, který se opakuje i na paletce. Hnědý podklad se zlatým potiskem na koso postavených čtverců. Musím říct, že balení se mi velmi líbí. Působí na mě domem luxusní čokolády. A čokoládu, tu já moc ráda.


Samotná paletka je z kartonu a je opatřena magnetickým uzávěrem, který opravdu slušně drží. Na vnitřním víčku schází zrcátko, ale to mi vůbec nevadí, protože do zrcátka uvnitř nějaké paletky jsem se snad v životě nepodívala.
Cocoa blend obsahuje deset stínů, z nichž čtyři jsou matné a zbytek se shimmerem. Stíny bych zařadila mezi prášivky obecné, alespoň co se náběru týče. Přenos na oko je mnohem lepší, tam už stíny zdaleka tolik nepráší. Pigmentace je slušný střed u matných stínů až velmi slušný střed u stínů se shimmerem bez báze, dost slušná s bází a pokud stíny posadím na médium Duraline od Inglotu, je pigmentace vážně hodně dobrá. Upřímně musím říct, že jsem paletku kupovala kvůli jedinému stínu a tím je Warm notes, překrásný vínový stín se shimmerem. Tento stín však na víčku není až tak úžasně vínový. Je víc do červena, z čehož jsem byla zpočátku trochu zklamná, ale nakonec sem usoudila, že i tak je velmi krásný.


Vůbec celá paletka je poskládaná z nádherných podzimních barev. Jsem opravdu ráda, že ji mám a její koupi v žádném případě nepovažuji za přešlap. Jsem si jistá, že Cocoa blend nezůstane jedinou Zoeva paletkou v mé sbírce.
Co vy na ni? Taky se vám tak líbí?
Děkuji za vaše komentáře, hvězdičky i palce hore.Mrkající

Too Faced - Le petite maison

23. února 2016 v 22:03 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky!
Jistě všechny, nebo aspoň většina z vás ví, že začátkem zimy značka Too Faced vypustila do světa "domečkovou" limitovanou edici, inspirovanou krásou paláců, budoárů a salónů historické Paříže. Limitka měla podobu, tuším, tří základních palet Le grand palais, Le grand chateau, Le petite maison a k tomu nějaké menší doplňující sety.
Mě barevně zaujala posledně jmenovaná paletka Le petite maison. Ovšem, zde se objevila tak trochu zrada. Malý domeček byl mání jen a pouze v americké kosmetické síti Ulta. Paráda!!! Jenže já ho strašně, ale opravdu strašně moc chtěla. A když něco strašně, ale opravdu strašně moc chci, najdu způsob, jak to dostat. A přesně tak to bylo i s domečkem. Takže tadá!!! Mám ho doma a je prostě nádherný! Neříkám, že dokonalý, protože k němu rozhodně mám výhrady, o kterých si povíme za chviličku, ale na pohled je prostě rozkošný.Na první pohled kartonová dárková krabička v mint barvičce s logem značky a stuhou, obojí samozřejmě potisk.
Po otevření sestoupíte po schodišti se skutečným zdobným zábradlím do vysloveně ženského salónku. Tento dojem umocňuje krejčovská panna oblečená do bílých, zlatě zdobených šatů a romantický výhled z okna na Eiffelovu věž, který decentně zastiňuje miniatura řasenky Better than sex. Po otevření samotné paletky, která je také z kartonu s magnetickým uzávěrem, se na vnitřním víku místo zrcátka opakuje stejný motiv výhledu z okna. Paletka obsahuje 12 stínů. Čtyři jsou matné, šest s různě výrazným shimmerem a dva se třpytkou. Každý stín má svůj zlatý rámeček a celá paletka působí skutečně luxusně a vymazleně. K paletce ještě patří letáček s několika vzorovými návody na líčení.
A ted něco málo k samotnému obsahu.

Zmlsaná kvalitou Chocolate bar paletky, čekala jsem, upřímně řečeno, od domečku víc. Barevná skladba je sice nádherná, kvalita stínů ovšem velmi nevyrovnaná. Pigmentace matných stínů je slabší, což není nic nečekaného a i vyšší prašnost je u matných stínů dost obvyklá. Potud žádné překvapení. Stíny s výraznějším shimmerem jsou pigmentované výborně a téměř nepráší. Pigmentace stínů s lehkým shimmerem je o dost slabší a prašnost vyšší. Stín, na který jsem se těšila nejvíc z celé paletky, fialový Pussy cat vlevo dole (swatch spodní řada, třetí zleva), byl pro mě velkým zklamáním. Pigmentace tohoto lehce shimmerového stínu je, bohužel, skutečně hodně mizerná. Ach jo!!! Ani stíny se třpytkami rozhodně neohromí. Pigmentované jsou sice poměrně slušně, ale z třpytek se na oko nepřenese téměř nic, takže místo zářivého Wow!!! looku se vám na víčku stydí pár osamělých blýskátek. A navíc třpytkáče také docela práší.
Nechci, aby to vypadalo, že jsem s paletkou nespokojená. Opravdu se mi líbí a určitě ji využiji. Jen je potřeba se při líčení víc snažit, aby výsledný efekt odpovídal záměru.
Jediné, s čím jsem opravdu nespokojená, je řasenka. Jistě ji mnoho z vás má a miluje, ale já ji v žádném případě nemohu zařadit mezi své favoritky. Slepuje mi řasy už v první vrstvě a při dalším vrstvení se z mých řas stávají nevzhledné buřty. Zahušťuje tedy vážně dost, ale podle mého všeho moc škodí.


Takže můj celkový dojem z Le petite maison? Překrásná hračka, jsem ráda, že ho mám, ale rozhodně jste nepřišly o nic přelomového kvůli tomu, že nebyl k mání na našem trhu.

Hrdinkou "snadno" a rychle...

12. února 2016 v 21:08 | Katy |  Ostatní povídání třeba ke kávě
Dnešek se zdál být naprosto pohodovým dnem, stejným jako každý druhý. Ráno jsem vstala a zkontrolovala choré dcery. Jedna kolem mě proletěla na in-line bruslích, budiž, stejně už půjde v pondělí do školy. Druhá ležela uvědoměle v posteli a tvářila se patřičně nemocně, včetně kruhů pod očima ve vcelku uspokojivě temně šedé barvě.
Uvařila jsem čaj s medem, zaléčila Paralenem a cibulovým sirupem skutečně churavějící děcko, druhému jsem objasnila, že následky případné kolečkové kolize nepohnou mým osrdím ani o píď a případný pláč ponesu s velkou nevolí.
Po následném rutinním bazálním sebezušlechtění jsem si uvařila kávu a zapnula notebook, abych si zkontrolovala poštu.
Netrvalo dlouho a zaslechla jsem nepříjemný praskavý zvuk, doprovázený pachem spáleniny. Vycukla jsem trafo ze zásuvky, avšak pozdě. Bídně zhynulo, ještě ale stihlo zlomyslně vyhodit elektřinu pro celý dům.
I nezbylo mi nic jiného, než vyrazit ven ozbrojena kličkou a nahodit hlavní jistič na rysce.
Dojdu ke sloupku, pomocí kličky otevřu dvířka a v tu chvíli mě polil ledový pot. Měla jsem si místo kličky vzít obouruční meč. Na mých jističích, pokrytých hustými pavučinami, trůní TŘI pavouci v souhrnné velikosti dobře rostlého dobytčete. Co teď budu dělat? Opatrně, se zatajeným dechem, jsem ustoupila o krok zpět, aby je má přítomnost nevyprovokovala k agresi. Déle jsem již zadržovat dech nedokázala. Když se mi díky několika hlubokým nádechům dokrvil mozek a zaostřil zrak, zjistila jsem, že tři bratři už, zaplaťpánbu, sešli věkem. A vzhledem k jejich velikosti to byl jistě dlouhý a plodný život. Přísahám, že ten největší měl hustý bílý plnovous. No, aspoň mám jistotu, že mi tihle frajeři neskočí po krku. Nicméně i ve smrti jsou stále stejně hnusní.
Vzpomněla jsem si na kličku a opatrně s její pomocí odpavoučila prostor kolem jističů. Mému žaludku to nepřišlo jako dobrý nápad. A za vrchol nejapnosti považoval fakt, že tam musím strčit ruku a jistič nahodit.
Hotovo!!! Jsem hrdinka!!! Zvládla jsem to a po chvíli přemlouvání se zklidnil i můj žaludek. Tak tohle bylo naposled! Příště budu sedět doma na zadku, potmě, třeba jen při svíčce a počkám, až se vrátí můj manžel. I kdyby byl na služební cestě a třeba na týden!!!

Linka nemusí být jen černá. Co třeba...fialová?

10. února 2016 v 14:20 | Katy |  Hračky naší Kačky

Obočí: Ardell Brow pomade
Stíny: Too Faced Chocolate bar - Triple fudge, Creme brulee
Linky: Make up for ever - Aqualiner č.8
Řasy: Ebay lashes
Make up for ever- Smoky extravagant mascara

The vintage vamp

10. února 2016 v 14:06 | Katy |  Hračky naší Kačky

Obočí: Ardell Brow pomade - medium brown
L'oreal Brow artist genius kit
Stíny: Charlotte Tilbury The vintage vamp - Prime, Enhance, Smoke
Linky: Lady Ann - Liquid eyeliner
Řasy: Ardell lashes - Demi wispies
Make up for ever - Smoky extravagant mascara

Švestičky z naší zahrádky...

10. února 2016 v 13:37 | Katy |  Hračky naší Kačky

Obočí: Ardell Brow pomade - medium brown
Stíny: Too Faced Chocolate bar - White chocolate, Milk chocolate
KIKO Color fever quatro palette
Linky: Lady Ann Liquid eye liner
Holika Holika Jewel-light waterproof eyeliner - Black plum
Řasy: Ebay lashes
Make up for ever - Smoky extravagant mascara

Výrazné oči? Co třeba takhle...

10. února 2016 v 13:22 | Katy |  Hračky naší Kačky

Stíny: KIKO Color fever quatro palette
Linky: Holika Holika Jewel-light waterproof eyeliner - Black crystal
Řasy: Ardell lashes - Double up 207

Vínové kouřovky

10. února 2016 v 13:14 | Katy |  Hračky naší Kačky

Obočí: Ardell Brow pomade - medium brown
L'oreal Brow artist genius kit - dark
Stíny: Zoeva Cocoa blend palette - Substitute for love, Freshly toasted, Warm notes, Beans are white, Pure ganache
Spodní vnitřní linka: Sephora Jumbo pencil - Dark taupe shimmer
Řasy: Ebay lashes
Make up for ever - Smoky extravagant mascara

Hnědá a tyrkysová...proč ne?

10. února 2016 v 12:02 | Katy |  Hračky naší Kačky

Stíny: KIKO Color fever quatro palette
L'oreal Infaillible - Innocent Turquois
Essence Crystal eyeliner - Blue heaven
Sephora Jumbo eyepencil - Dark taupe shimmer
Řasy: Ardell lashes - Curvy 413 black
L'oreal - Volume million lashes Feline

Trocha barev neuškodí

10. února 2016 v 11:38 | Katy |  Hračky naší Kačky

Obočí: Ardell Brow pomade - medium brown
L'oreal Brow artist genius kit - dark
Stíny: Noname 120 eyeshadows palette
Sephora Colorful Duoreflects - Stormy seas
Inglot pigment č.85
Essence - 11 Tiffunny
Linky: Holika Holika Jewel-light waterproof eyeliner - Lapis Lazuli
Řasy: Ardell lashes - Double up 207
Make up for ever - Smoky extravagant mascara