Prosinec 2015

Umělé řasy - Jak to vidím já...

30. prosince 2015 v 21:37 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky. Líbí se vám umělé řasy? Nosíte je, nebo byste chtěly a nevíte kde je koupit, jaké koupit a co s nimi vlastně dělat? Pak by vám tento článek mohl pomoci. Není to obecně platný návod, jen vám povím, jak to vidím já.
Čím začít...?
Tak třeba od začátku, tím se nedá nic pokazit.
Jednoho dne jsem se rozhodla, že bych strašně ráda vyzkoušela jaké to je, nalepit si umělé řasy. Od myšlenky nebylo daleko k činu, takže jsem zasedla k počítači a zkoukla pár videí. Vypadalo to velmi jednoduše - prd, prd a máš řasy až na čelo... Co na tom může být?
Zjistila jsem, že koupit si jeden pár řas je docela drahá legrace a proto jsem zvolila variantu nákupu přes Ebay, kde jsem za sadu deseti párů velmi pěkných řas zaplatila cca 80,- Kč. Nabušena informacemi z videí jsem zakoupila kvalitní transparentní lepidlo Ardell. Oba nákupy se ukázaly být velmi prozíravými počiny.
Když jsem měla potřebné propriety hezky pohromadě, přistoupila jsem k vlastní aplikaci. To, co na videu vypadalo jako prd, prd legrace, se v mém podání zpočátku jevilo jako naprosto neproveditelná záležitost. Umělé řasy slepené, moje řasy slepené, oko slepené a výsledek 0:3 v můj neprospěch. Chvíli sem uvažovala, že to všechno vyhodím, protože tohle fakt nemám zapotřebí, ale nakonec ve mně zvítězila býčí zarputilost a rozhodla jsem se, že nějaká strunka s chlupama mě prostě nepřečůrá. Takže jsem to zkoušela znova a znova a čtvrtý pár řas náhle neskončil v odpadkovém koši, ale vcelku uspokojivě přilepen k mým očním víčkům. Wow! Oči, jako mrkací panna a vějířky řas mě lehounce lechtaly pod obočím. Ach, byl to blažený pocit, zvítězila jsem a pokořila ty malé chlupaté věci. Od té chvíle řasy lepím na první dobrou a nechápu, co mi na tom vlastně nešlo...
Já používám pouze řasy na oblouku, zatím jsem nikdy nezkusila trsy.
Řasy na oblouku se vyrábějí ve dvou základních provedeních - bez linky a s linkou.


Řasy bez linky jsou připevněny k základně z tenoučkého silonového vlasce. Dají se použít i k líčení bez namalované linky, protože díky transparentní základně není jejich linie téměř viditelná. Já osobně je mám radši, protože silon bývá měkký, dobře ohebný a lépe se mi s řasami pracuje. Občas však bývá potřeba základnu trochu změkčit ohýbáním. Tyto řasy také většinou vypadají přirozeněji, protože nebývají příliš husté a jsou tak uvěřitelnější a vhodnější k dennímu nošení. Některé typy s delšími řasami jsou však spíš vhodnější do společnosti.


Řasy s linkou bývají efektnější. Hustší, silnější, dramatičtější, vhodné pro večerní a slavnostnější příležitosti. Ale rozhodně to není podmínkou. Jsou i velmi jemné a decentní řasy s linkou. Jejich základnou je, jak již bylo řečeno, tenčí či silnější, zpravidla černá linka. U těchto řas bývá výhodou namalovaná linka i na oku, protože většinou nevypadá moc hezky, když máte na víčku černý pruh stejně široký po celé délce, začínající a končící na stejném místě, kde začínají a končí vaše řasy. Tyto řasy se pro mě hůř nalepují, protože základna bývá tuhá a špatně poddajná. Bývá potřeba ji pořádně rozhýbat a změkčit rolováním a ohýbáním, aby změkla a byla ochotnější přizpůsobit se tvaru oka.
A teď něco málo k samotné aplikaci řas. Já lepím řasy na každé oko jiným způsobem, protože mi to tak jednoduše vyhovuje. Každý si musí najít svůj způsob a já mám prostě hned dva.
Na základnu řas nanesu tenkou vrstvu lepidla. Na začátek a konec nepatrně víc, aby to vytvořilo maličkou kapičku. Nechám zhruba půl minuty zavadnout. Na samotnou aplikaci řas používám pinzetu, protože jsem zjistila, že ruce mám k tomuto účelu absolutně nezpůsobilé.
Na levé oko lepím řasy od vnějšího koutku. Tam přichytím konec oblouku na víčko těsně nad linii svých vlastních řas. Potom chytnu nalepované řasy za opačný konec, ten, který bude sedět u vnitřního koutku a jemným tahem celou délku základny přilepím těsně podél řasové linie a u vnitřního koutku chviličku přidržím. Poté celý oblouk obráceným koncem pinzety jemně přitlačím k víčku.
Na pravé oko řasy lepím od středu víčka. Opět je tam přichytím na víčko těsně nad linii svých řas. Poté přilepím vnější a nakonec vnitřní konec základny. Opět jemně přitlačím.
Řasy musí těsně přiléhat k řasové linii oka, ale nikdy je nelepím na vlastní řasy, protože při odstraňování bych o část vlastního očního porostu mohla přijít a to není žádoucí.
Nalepené řasy se velmi jednoduše odstraňují. Stačí vzít za řasy vnějšího koutku a tahem směrem ke koutku vnitřnímu je lehce odlepíte. Pak z nich odstraníte zbytky lepidla, pokud jste je přetáhly řasenkou, snadno ji vyčešete pomocí trošky odličovacího mléka na starém zubním kartáčku. A řasy jsou připraveny na příště. Pokud se budete o řasy aspoň trochu starat, jeden pár vám vydrží na několikero použití.
Pokud je oblouk pro vaše oko příliš velký a potřebujete ho zakrátit, normálně ho ustříhněte. Dejte pozor, ať máte oba oblouky zastřižené stejně a především stříhejte vždy z té strany, která patří k vnějšímu koutku. Některé řasy mají chloupky stejně dlouhé na koncích a delší uprostřed. Tyto řasy lze rozstříhnout uprostřed a nalepit na každé oko jednu polovinu oblouku od půlky oka směrem ven. Pokud však budete zakracovat tyto řasy na konci, opět dbejte na to, abyste je lepily zakracovanou stranou k vnějšímu koutku.


Já mám několik typů umělých řas, některé, jak jsem již psala z Ebay, kde se dají za směšnou cenu koupit řasy ve slušné kvalitě. Pokud nenakupujete na Ebay, mrkněte třeba na některý český aukční portál, tam jsou tyto řasy k sehnání také. Poté, co sem se naučila s řasami zacházet, pořídila jsem si i dražší a kvalitnější řasy. Oblíbila jsem si řasy Ardell, které můžete ve velmi široké škále typů koupit na českém e-shopu firmy. Já je ovšem velmi ráda nakupuji v e-shopu normazlin.cz.
Od Ardell používám i lepidlo na řasy. Mají, tuším, dva druhy. Černé a transparentní. Já používám transparentní. Ono je vlastně bílé, ale po zaschnutí zprůhlední a není vidět. Takže když se úplně netrefíte a trošku si lepidlem zapatláte víčko, za minutku už to není vidět a nemusíte kvůli tomu opravovat líčení.
Tak nějak už mě nenapadá nic, co k tématu víc napsat. Pokud vás napadne něco, na co jsem zapomněla, písněte mi a já to do článku doplním. Pokud něco není úplně jasné, ptejte se a já se pokusím to lépe vysvětlit. Pokud se vám článek líbí, hvězdičkujte. Díky a ahoj u dalšího článku.

Linky Lady Ann

15. prosince 2015 v 21:35 | Katy |  Kosmetika
Ahoj holky, po kratší odmlce jsem opět zde s novým článkem. Tentokrát bude o linkách. O perfektních tekutých linkách za pár korun.
Nedávno mi došly tekuté linky a tak jsem se poohlížela po nových. Nejdřív jsem si koupila fixu Gosh, protože jsem na ni četla poměrně dost chvály od několika děvčat. Jistě se jedná o skvělý produkt, ale já a fixa si prostě nerozumíme. Mně prostě žádná fixka nepíše rovnoměrně černě, špatně se snáší s očními stíny, místy mi vynechává barvu zcela... prostě linkofix není nic pro mě. Zato mám velmi ráda tekuté linky s fixovým aplikátorem místo štětečku. Jediné, co mi na tekutých linkách většinou vadí je, že mi vytvoří na víčku jakousi krustu, která mrkáním popraská a během dne se menší či větší kousky odloupnou, především ve vnitřním koutku. Teď jsem však čirou náhodou koupila linky, které jsou levné, krásně černé, matné, voděodolné, dlouhodržící a mají můj oblíbený fixový aplikátor.


Jsou to linky značky Lady Ann a koupila jsem je zde za 65,- Kč. Plus poštovné samozřejmě. Jsem si jista, že pokud do tohoto e-shopu nakouknete, určitě se vám zadrhne za drápkem víc produktů, takže poštovné nebude takový problém. Já tu nakupuji především řasy a lepidlo na řasy značky Ardell. Ale zpět k linkám...
Jak jsem již psala, linky mají fixový aplikátor, který já osobně považuji za nejlepší záležitost pro nanášení tekuté linky. Je totiž pevný, přesto neškrábe a velice přesný. Udělám s ním perfektní linku daleko snáze než s klasickým tenkým štětečkem.
Barva linky je matně černá. Vypadá spíš jako linka vytvořená linkofixem a nedělá tu olupující se krustu, což je super!
Voděodolnost jsem nezkoušela, protože nebyl důvod k pláči ani od radosti, ani od žalosti...

Naprosto blbě přesvětlená fotka, jinak je linka krásně sytě černá...


Dlouhá výdrž - oči jsem si líčila ráno v půl sedmé a když jsem v pět odpoledne odcházela z práce, linka byla v naprosto bezchybném stavu na místě, kam jsem ji ráno nanesla. V osm hodin večer už jsem vypadala trochu jako panda, jenže mně se dost mastí víčka a tou dobou byly poslední zbytky stínů nejspíš dávno v propadlišti dějin a tak se mi obtiskla linka i řasenka. Když už jsme tak u toho obtiskávání - jeho možnost minimalizujete tím, že i když chcete mít namalovanou pouze linku bez dalších stínových barviček, použijete na celé horní víčko až k obočí stín v tělové barvě. Linky pak na suchém povrchu nemají tendenci se obtiskávat a to ani gelové, nebo tužky.
Tohle je nejspíš konec raportu. Pokud by vás zajímalo něco víc k linkování třeba gelovými linkami, nebo i tužkami, ptejte se. Budu ráda za jakýkoliv dotaz, jakoukliv reakci, hvězdičku či komentář. Pokud by byl zájem, mohla bych určitě vytvořit článek o linkování různými produkty obecně. Klady, negativa, techniky a podobně...