Vánoce, Vánoce přicházejí...

12. října 2015 v 21:01 | Katy |  Ostatní povídání třeba ke kávě
No a je to venku! Ať chceme, či nechceme, Vánoce se nezadržitelně blíží. Drtivá většina populace tyto svátky miluje a mnozí se na další těší už v době, kdy ty předešlé za sebou ještě ani nestihly zaklapnout dveře. Věřící i ateisté, lidé různých barev, velikostí, tvarů a dokonce, světe div se, i pohlaví. Ne, že by se něčí pohlaví těšilo na Vánoce, spíš mám na mysli osoby různého pohlaví. No, radši se v tom nebudeme hrabat, protože by z toho mohl vzniknout úplně jiný článek.Smějící se
Takže co o Vánocích víme...narodil se Ježíšek. To od něj, mimochodem, bylo velmi pěkné, protože nám tím zajistil pár dní volna, kdy nemusíme do práce a školy. Dobře ty, Ježíšku! Taky díky němu dostáváme dárky, bez ohledu na to, zda si je zasloužíme, či nikoliv. Což je snad ještě lepší než to volno. Jo a ještě nám je ten klučíček maličký šikovný sám nosí. Je to prostě bourák!!! Nehledě na to, že v tuto dobu se nám většinou doma vyskytuje takové množství laskomin slaných, sladkých, hořkých i kyselých, které by jindy uživily po dobu minimálně jednoho měsíce nějakou menší rozvojovou zemi a my je všechny smíme, dieta - nedieta, beztrestně a bezostyšně sežrat během jediného týdne a někteří i dřív.
Fajn, tak jo, tak jo!!! Vím, že o tomhle Vánoce nejsou. Jsou to svátky lásky, pohody a lidské sounáležitosti a nějaké volno, dárky a spousta skvělého mlsání...pche,koho to zajímá?!? Jestli to chcete vědět, tak mě ano!!! Že jsem povrchní? Tak jo, možná jsem. Ale jsem přesvědčená, že všechny tyto úlitby máme tvrdě vydřené a že si je zasloužíme. Protože NĚKDO tu krásnou vánoční pohodu musí vytvořit. Vysmýčit světničku, naleštit vše, co naleštit lze a co nelze to taky. Vymyslet a nakoupit dárky, po nocích je balit, aby to nikdo neviděl. Napéct a uhájit cukroví až do Vánoc, znovu vše přeleštit, pokud máme děti a pokud je nemáme, pro jistotu taky. Vyluxovat po nazdobení stromku, popřípadě voskem zahladit vrypy po noži či pilce v plovoucí podlaze, vytřít kapky krve z obýváku až do koupelny a zalepit manželovi prst. Uvařit štědrovečerní večeři, načančat stůl, který bude stejně za půl hodiny vypadat, jakobychom prostírali v chlévě. Ve finále nastrojit manžela, děti i sebe, u večeře vypadat svěže a nepadnout čelem do bramborového salátu. Po večeři rychlostí blesku sklidit ze stolu a naplnit myčku, přitom nenápadně šachovat celou rodinou tak šikovně, abychom v mezičase stihly podstrčit pod stromeček dárky, rozeznít zvoneček a pak se tvářit udiveně, co že se to děje a kdo že to zvoní. V zápětí je třeba jistit stromeček při náletu živlů a živlíků a následně likvidovat závěje papíru a stužek, abychom našly alespoň podlahu našeho původně vzorně naklizeného obýváku. Pak už se všichni budou věnovat svým novým pokladům a my budeme mít chvilku času vychutnat si své volno, své dárky a své dobroty se šálkem kávy, nebo sklenkou vína a sledovat to, co já považuji za nejkrásnější na Vánocích - rozzářené dětské oči a šťastné obličeje našich milovaných.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama